Viking Line

1959 yılında Finlandiya ile Aland Adası ve İsveç arasında ilk yolcu taşımacılığını yapan Viking Line, sonrasında S/S Viking ile Baltık Denizinde yaptığı araba taşımacılığı ile de bir ilke imza atmıştır.

1959’dan bu yana, değişen teknolojik şartlar doğrultusunda, Viking Line da filosunu her geçen gün yenilemiş ve bu süreç zarfında filosunda görev alan gemi sayısı 50’ye ulaşmıştır.

Rotalar:

Bugün Viking Line, üstün teknoloji ve 5 yıldızlı otel konforuna sahip 7 gemilik filosu ile, Helsinki, Stockholm, Turku, Tallinn, Mariehamn ve Kapellskar’a da dahil olmak üzere birçok Baltık limanına seferler yapmaktadır.

Kabinler:

Lüks suitler, deluxe kabinler ve tek kişilik kabinlerle birlikte, aile kabinleri seçeneği bulunan gemilerde, tüm kabinlerde tuvalet, duş, radyo ve klima mevcuttur.

Aktiviteler:

Açık yüzme havuzu, sauna, “Duty-free” mağazaları, Kafe’leri, İskandinav-Asya-Akdeniz ve Barbekü tarzı menülerin sunulduğu restoranları ile tüm Viking Line gemileri, misafirlerine son derece keyifli ve konforlu seyahatler sunmaktadır.

Ayrıca Viking Line, konferans organizasyonları için en çok tercih edilen firmalardan olmuştur. Üstün teknolojiye sahip konferans odaları, ekipmanları ve rahatlatan atmosferleri ile gemilerdeki konferanslar, amaçlarına uygun olarak -eğlence ve bilgi alış verişi- için ideal ortamlar oluşturmaktadır.

Viking Line gemilerinin Fin gemileri olması sebebiyle, seyahatiniz süresince Finlandiya'nın kültürünü ve tarihini öğrenme şansı da bulacaksınız.

Genç misafirler, macera dolu aktivitelere katılırken, alış-veriş yapmak isteyen misafirler için “Duty Free” mağazası oldukça geniş bir yelpaze sunmaktadır.

Viking Line seyahatleri için belirlenen fiyatlar, iki kişilik kabinlerde kişi başı ücretleridir. Yemekler, gün boyunca servis edilen çay-kahve,Food Garden Restoranında yemekle birlikte içilen meşrubat, şarap ve biralar, gün boyunca servis edilen çay-kahve, eğlenceler ve gemideki diğer aktiviteler bu ücretlere dahildir.

Sigortalama ücretleri, uçak-yer hizmetleri, şahsi harcamalar ve gemi personeli için olan bahşişler bu fiyatlara dahil değildir. Tavsiye edilen bahşiş miktarı, kişi başı EUR 10.00 dur.

Broşürler: