Cunard

Cunard

Cunard

Cunard

Cunard

Cunard

Cunard

Cunard

Cunard

Cunard

Cunard

Cunard

Cunard

Yaklaşık 160 yıl önce, Samuel Cunard’ın, transatlantik posta gönderimini gerçekleştirmek için ilk adımı attığı günden bu yana Cunard, konfor ve kalitenin timsali haline gelmiştir. Bugün Cunard, tecrübelerinin ışığında, farklılığıyla dünyayı gezmekte ve misafirlerinin konforunu esas alarak, hergün yeni standartlar ilave etmektedir. Filosunda bulunan, Queen Mary II, Queen Elizabeth II ve 2005 yılında aileye katılacak olan Queen Victoria’s ile, Cunard 160 yıl önce miras bırakılan hizmet kalitesini her geçen gün daha üst seviyelere taşımayı hedeflemiştir.

Queen Mary II: dünyanın en geniş ve en uzun yolcu gemisi ünvanına sahiptir. 72 metreyi geçen boyu ile gemi, Hürriyet Heykeli, Londra Kulesi ve Roma’daki Colosseum’dan daha yüksektir. Yapımında, hiçbir masraftan kaçınılmadı ve hiçbir detay gözardı edilmedi. Tamamen konuklarının seyahat konforu düşünülerek inşa edilen, bu dünyanın en pahalı gemisinin her köşesinde bu ihtişamı yaşayacaksınız.

İlk seferini, 12 Ocak 2004 tarihinde, Southampton’dan Fort Lauderdale’e yapan gemide, yolcu konaklaması için ayrılmış toplam 14 güverte bulunmaktadır. Kabinlerin dörtte üçü verandalıdır. Geminin her köşesinin dekorasyonu birer sanat eseridir. Royal Court Tiyatrosundaki eserler, QM2 için özel olarak sahnelenir. Eşsiz atmosferi ile tüm restoranlarındaki leziz menüler, dünyaca tanınan Şefler tarafından hazırlanmaktadır.

QUEEN VİCTORİA: Cunard’ın en yeni gemisi 2007 yılında seferlere başladı. 294m uzunluğunda 55m yüksekliğinde olan bu gemini 12 katlı olup 990 kabinle 2000 yolcu kapasitesi ve 900 mürettebatı vardır vardır.

Tüm Cunard gemilerinde, 24 saat oda servisi verilmektedir. Her tipteki kabinlerde, televizyon, buzdolabı, müzik kanalları, saç kurutma makinası, bornoz ve terlik mevcuttur.

Cunard seyahatleri için belirlenen fiyatlar, iki kişilik kabinlerde kişi başı ücretleridir. İçkisiz yemekler, gün boyunca servis edilen çay, kahve, eğlenceler ve tüm vergiler bu ücretlere dahildir. Sigortalama ücretleri, uçak-yer hizmetleri, şahsi harcamalar ve gemi personeli için olan bahşişler bu fiyatlara dahil değildir.

Queen Eizabeth gemisi 2007 yılında yenilenip tekrar seferlerine başladı.

Gemi Adı Yapım Uzunluk Yolcu Personel
Queen Mary20041132 ft25921253
Queen Victoria2007965 ft1990981
Queen Elizabeth2010965 ft20681005